• Szklarska Poręba noclegi
  • wypoczynek w górach
  • noclegi, hotele w Szklarskiej
  • narty, trasy biegowe oraz nartostrady w Karkonoszach
  • Szklarska Poręba tu wypoczniesz
  • baza noclegowa


Rakiety Śnieżne Szklarska Poręba

rakiety śnieżne

Wędrówki na rakietach śnieżnych są obecnie najszybciej rozwijającą się i cieszącą się coraz większym zainteresowaniem dyscypliną sportów zimowych. W dzisiejszych czasach, gdy wszyscy się spieszymy i nie ma na nic czasu, szukamy oazy spokoju, aby odpocząć i naładować baterie życiowe.

W ostatnich pięciu latach zaobserwowano wzrost zainteresowania tym typem aktywnego odpoczynku o ponad 5%.Dawne modele rakiet śnieżnych, wykonane z drewna i plecionki lub skór zwierzęcych należą już do przeszłości. Odkrycie wędrówek na rakietach śnieżnych jako dyscypliny sportowej miało miejsce w Europie na początku lat 80 we Francji, niedaleko miejscowości Annecy. Odkrycie to szybko zyskało miano technicznej innowacji.

W Alpach Francuskich aktywne wędrówki na rakietach śnieżnych stały się wręcz sportem narodowym. Całe rodziny i grupy znajomych doceniają jego wartości sportowe, wypoczynkowe i rekreacyjne. Także kurorty turystyczne oraz bazy gastronomiczne czerpią korzyści z rozwoju tej dyscypliny. We Francji od 2001 roku, w jedną z sobót stycznia, odbywa się Dzień Wędrówek na rakietach śnieżnych.

Tego dnia istnieje możliwość wypożyczenia rakiet śnieżnych w jednym z ponad 40 ośrodków w Alpach Francuskich i wzięcia udziału w szkoleniach, pokazach, wycieczkach oraz w imprezach towarzyszących. Również w Polsce rakiety śnieżne stają się coraz bardziej popularne
Copyright (c) InterPele wszelkie prawa zastrzeżone
polityka prywatności RODO

Szklarska Poręba